Zapisałaś się do udziału w konkursie fitness, masz już ułożony plan treningowy oraz plan żywienia? Brawo, jesteś kolejny krok bliżej wygranej. Zastanawiasz się, co jeszcze mogłabyś zrobić, żeby szybciej osiągnąć zamierzone efekty i by mieć więcej energii na treningach? Z pomocą mogą Ci przyjść tutaj specjalne suplementy diety. 

Kiedy zaczynasz nowy dzień, najważniejsze jest zjedzenie pełnowartościowego śniadania. Może to być na przykład pieczywo pełnoziarniste z chudą wędliną i warzywami czy owsianka z dodatkiem owoców. Na dobry początek dnia przyda się także specjalne  białko na rano, które zapewni Ci dodatkową porcję białka potrzebną na nowy dzień i na późniejszy trening. Pamiętaj o tym, że często kobiety, które przygotowują się do udziału w zawodach fitness, ćwiczą dwa razy dziennie – rano i po południu/wieczorem – potrzebują wtedy dodatkowej energii, aby mieć siłę na ćwiczenia. Co prawda rano zazwyczaj wystarczy trening cardio, jednak dodatkowa mała porcja zawsze się przyda. 

Jeśli chodzi o właściwą suplementację, przydatne dla Ciebie mogą okazać się także niezbędne dla twojego zdrowia witaminy i minerały. Ciągłe życie w biegu, stres, pośpiech między jednym treningiem a drugim… Brzmi znajomo? We wsparciu Twojego organizmu mogą pomóc witaminy naturalnego pochodzenia. Są one dobrą alternatywą dla zwykłych witamin, ponieważ są naturalne i nie mają w sobie żadnych sztucznych składników. Dodatkowo uzupełnią one wszystkie braki w Twoim organizmie, dzięki czemu poczujesz się o wiele lepiej i będziesz mieć jeszcze więcej sił do przygotowań do zawodów fitness.