Od zapisania się do zawodów fitness minęło już kilka miesięcy, plan treningowy i żywieniowy został już prawie cały zrealizowany, konkurs lada moment a Ty zastanawiasz się, jak jeszcze możesz przygotować swoje ciało, by prezentowało się o wiele lepiej? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną oraz jak pięknie zaprezentować się w konkursie. 

Wszystkie ćwiczenia z planu treningowego wykonywałaś sumiennie na codziennych treningach? Przestrzegałaś zdrowej diety i trzymałaś się planu żywieniowego? Nasze gratulacje – to znaczy, że jesteś już prawie gotowa na wzięcie udziału w zawodach fitness. Teraz, kiedy masz już pięknie wyrzeźbione i symetryczne ciało, musisz zadbać o jego jak najlepszą prezentację. Nie od dziś wiadomo, że opalenizna na skórze jest uznawana za jedną z najbardziej atrakcyjnych elementów naszego ciała. Zazwyczaj ciężko jest uzyskać piękną naturalną i równą opaleniznę poprzez wygrzewanie się na słońcu. Wymaga to dużo czasu i często pogoda nam nie sprzyja. Warto skorzystać wtedy ze specjalnych bronzerów do ciała – pomogą one uzyskać piękną i równą opaleniznę już w kilka sekund. Jeśli chcesz, możesz także skorzystać z opalania natryskowego. Aby opalenizna rozłożyła się równomiernie i dobrze się prezentowała, warto przed jej nałożeniem użyć specjalnego peelingu do ciała, który złuści skórę i przygotuje ją do dalszej pielęgnacji. W kolejnym kroku przydadzą się balsamy i żele, służące między innymi do depilacji i wygładzenia ciała. Wiele uczestniczek sięga także po serum służące do pozbycia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w problematycznych okolicach ciała. Na koniec warto użyć także oliwkę w sprayu, która wyrówna kolor skóry, nada połysk i podkreśli mięśnie. 

Tuż przed konkursem fitness warto również wybrać się do fryzjerki i kosmetyczki, które zadbają o wygląd Twoich włosów, rzęs i paznokci, które również podlegają ocenie.

Jeśli chodzi o strój, możesz go sobie wybrać samodzielnie, najlepiej dużo wcześniej. Pamiętaj tylko o tym, że musi on być dwuczęściowy oraz że dół stroju ma być w kształcie litery V i zasłaniać ⅓ części pośladków. Jeśli chodzi o obuwie, kobiety najczęściej wybierają przezroczyste obcasy. Pamiętaj tylko o tym, że maksymalna wysokość obcasa wynosi 12 centymetrów, a grubość podeszwy 10 milimetrów. 

Jeśli chcesz zrobić na jurorach świetne wrażenie, musisz także wcześniej poćwiczyć pozowanie. W konkursie wymagana jest postawa przodem, postawa tyłem, postawa bokiem i T-walking. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. W celu nauki odpowiedniej prezentacji zalecamy konsultację z trenerem personalnym, który ma duże doświadczenie w tym temacie albo z kobietami, które brały już wcześniej udział w takich konkursach. 

Na koniec – pamiętaj także o tym, aby zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i uśmiech od ucha do ucha. Uśmiechnięte osoby zawsze wywierają na innych o wiele lepsze wrażenie!